kibarlı panaxmustafa eraslanpanaxlojistik

Tools
1902 1914 1951 nesildenesile                

Neredeyse  tam bir asır öncesi, 1900'lü yıllardan bir gün.  Yemyeşil  ormanlarıyla, tertemiz havasıyla başka bir İstanbul . Ve,  bu güzelliğin tam ortasında Beykoz.  Beykoz'un cennet ormanlarından kaynağını alan, cam gibi, şeker gibi, bir su. Öyle bir su ki, içen içmeye doyamıyor. O  yıllarda Tanzimat Dönemi'nin, ünlü romancı ve gazetecilerinden  Ahmet Mithat Efendi kendi arazisi olan Beykoz Dereseki Köyün'deki özel Müezzinoğlu  ormanlarından çıkan bu suya Sırmakeş adını koyar.

2000'li yıllara geldiğimiz bugün, aynı yerde, yine Beykoz Dereseki  Köyün'de o cennet korunuyor. O cennetten Sırmakeş suyu akmaya devam ediyor. Ve Sırmakeş'in suyu yüzyıldır süren bir gelenek haline geliyor. Osmanlı İmparatorluğu 'nun  bu son döneminde diğer ülkelere gönderilen kıymetli hediyeler arasında bir damacana Sırmakeş Suyu büyük kabul görmüştür. Sırmakeş suyu saraylara tulumlara küplerle taşınmış , iftar sofralarında özel misafirlere Sırmakeş suyundan kahve pişirmek ayrı bir prestij sayılmıştır. Zaman değişti, insanlar değişti, İstanbul değişti, Sırmakeş tadı, Sırmakeş farkı hiç değişmedi.

Tulumbaları, küpleri, cam şişeleri gören Sırmakeş bugün en son teknoloji ürünleriyle üretilerek sizlerin su içme keyfi olmaya devam ediyor. Geleneksel  lezzetin , çağdaş sunumu Sırmakeş. Su içmek bir ihtiyaçtır. Sırmakeş içmek ise bir keyif  ve ayrıcalıktır. Doğadan tüm saflığıyla bardaklarınıza dökülen Sırmakeş, farklı boyutlarda, farklı ambalajlarıyla sizlere ulaşıyor.

7-24